Konopný olej

Konopný olej 100% prírodný (250ml)

Konopný olej 100% prírodný (250ml)

 100% prírodný konopný olej (250ml) (dočasne vypredaný) za studena lisovaný, vyrobený z ko..

9,90 €

Konopný olej 100% prírodný (500ml)

Konopný olej 100% prírodný (500ml)

100% prírodný konopný olej 500ml (dočasne vypredaný) za studena lisovaný, vyrobený z konopných sem..

15,90 €

Konopný olej BIO (250ml)

Konopný olej BIO (250ml)

BIO konopný olej za studena lisovaný, vyrobený z konopných semien. Neobsahuje THC. Je zdrojom omega ..

8,60 €

Konopný olej BIO (500ml)

Konopný olej BIO (500ml)

BIO konopný olej za studena lisovaný, vyrobený z konopných semien. Neobsahuje THC. Je zdrojom omeg..

14,10 €

Zobrazené 1 až 4 z 4 (1 stránok)

Konopný olej

Konopný olej sa vyrába za studena z lisovaných konopných semienok technickej konopy, ktorá je s úctou a rešpektom pestovaná bez akýchkoľvek hnojív a pesticídov. Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu a zdraviu prospešným vlastnostiam patrí konopný olej medzi špičku rastlinných olejov.

Konopný olej obsahuje polynenasýtené, tzv. esenciálne mastné kyseliny Omega6, Omega3, ktoré si telo nevie vyrobiť samo. Konopný olej je výnimočný v tom, že esenciálne mastné kyseliny sú v ňom zastúpené v optimálnom pomere 3:1. Esenciálne mastné kyseliny sú dôležitý pre zdravý vývoj mozgu, nervového systému, ako i celého tela. Je výbornou prevenciou voči alergiám, obezite a cukrovke. Podporuje imunitný systém a chráni ho pred jeho poruchami. To je len niekoľko dôvodov, prečo by mal byť Konopný olej zaradený do jedálnička každej rodiny. Strava detí je poväčšine veľmi chudobná na esenciálne mastné kyseliny, preto by mal byť súčasťou stravovania nielen dospelých, ale hlavne detí, ktoré sú našou budúcnosťou.

Konopný olej sa vyznačuje i vysokým obsahom vitamínu E, antioxidantov, chlorofilu a fytosteroly. Keďže má protizápalové, antimikotické a regeneračné účinky, výrazne napomáha pri liečbe rôznych civilizačných chorôb. Konopný olej blahodarne pôsobí na celý obehový systém, napomáha funkcii srdca a ciev, podporuje tráviaci trakt, detoxikuje, znižuje cholesterol a cukor v krvi. Zároveň podporuje celkovú imunitu tela. Konopný olej má regeneračné a hojivé účinky, preto sa môže aplikovať aj na kožu.

Olej sa najviac hodí do studenej kuchyne na prípravu šalátov, do nátierok a pomazánok, na dochucovanie hotových jedál alebo ho stačí len pokvapkať na chlieb či hrianku.
Konopný olej na rozdiel od iných olejov možno užívať aj dlhodobo. Za účelom prevencie je vhodné užívať 1 polievkovú lyžicu denne.

Skladovanie:
Keďže náš olej nie je chemicky upravovaný a neobsahuje žiadne prídavné farbivá a konzervanty, je dôležité, aby bol skladovaný na chladnom a tmavom mieste. Len tak si udrží svoju kvalitu a nestratí nutričné hodnoty.